MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Lotnisko w Modlinie z nowościami dla podróżujących. Będzie m.in nowy punkt gastronomiczny i bezpłatne ładowarki

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Pojawił się m.in. nowy punkt gastronomiczny.
Pojawił się m.in. nowy punkt gastronomiczny. Szymon Starnawski / archiwum
Lotnisko w Modlinie rozszerza ofertę dla podróżnych. Pojawi się m.in. nowy punkt gastronomiczny, darmowe ładowarki, ułatwienie dla przyjeżdżających samochodami oraz Paczkomat InPostu przeznaczony dla pasażerów, których przedmioty zostały zakwestionowane przez służby ochrony lotniska.

Nowości na lotnisku w Modlinie

Nowy punkt gastronomiczny, paczkomat InPostu, bezpłatne ładowarki do telefonów czy udogodnienia dla pasażerów korzystających z Mazovia Premium Lounge - to kilka z nowych opcji, które pojawią się na lotnisku Warszawa-Modlin.

- Nasze lotnisko czekają w najbliższej przyszłości duże zmiany infrastrukturalne: zwiększenie przepustowości terminala i uruchomienie nowych „gate’ów”, modernizacja kolejnego odcinka drogi kołowania oraz budowa nowych miejsc postojowych dla samolotów. To wszystko pozwoliłoby Modlinowi przyjąć i obsłużyć większą liczbę samolotów, a co za tym idzie pasażerów - mówi Tomasz Szymczak, p.o. prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Jednak już teraz wprowadzane są udogodnienia, które mają podnieść komfort obsługi podróżnych. Wśród nich m.in. modernizacja sklepów i powiększona oferta gastronomiczna. Co jeszcze pojawi się na lotnisku Warszawa-Modlin?

Paczkomat InPostu

Niebawem przy stanowiskach kontroli bezpieczeństwa pojawi się paczkomat InPostu przeznaczony dla pasażerów, których przedmioty zostały zakwestionowane przez służby ochrony lotniska.

- Do tej pory nie mieli oni specjalnie wyjścia, jeśli okazało się, że np. flakon perfum, który chcą wziąć na pokład jest za duży. Zazwyczaj lądował on w koszu lub był przekazywany osobie trzeciej, która nie była podróżnym. Na przełomie maja i czerwca pojawi się wygodna alternatywa w postaci paczkomatu. Kwestionowany przedmiot trafi do zaplombowanego opakowania, które przy pomocy urządzenia InPost pasażer będzie mógł wysłać pod dowolny adres w Polsce lub do dowolnego paczkomatu - mówi Wojciech Borys, dyrektor biura handlowo-marketingowego portu.

Paczkomaty na „przedmioty-nieloty” pojawiły się już na niektórych lotniskach w Polsce, ale na lotnisku Warszawa-Modlin bonusem będzie brak konieczności wykupywania dodatkowej usługi Fast Track (pozwalającej uniknąć kolejek do kontroli), tak jak w innych liczących się portach, aby móc z takiego paczkomatu skorzystać. W zasadach działania Fast Track wprowadzono także niedawno kolejne udogodnienie. Do tej bramka była przeznaczona wyłącznie dla pasażerów linii Ryanair - teraz jest także dostępna dla lotów czarterowych i specjalnych za 25 zł.

Ładowarki i nowy punkt gastronomiczny

Na lotnisku pojawiła się także nowa oferta gastronomiczna w postaci kawiarni sieci Costa Cofee, w której oferowane są gorące i zimne napoje, kanapki oraz słodkie i słone przekąski.

Dodatkowo w stolikach zainstalowano indukcyjne ładowarki do telefonów. Bezpłatne punkty do ładowania znajdują się także części portu położonej za bramkami kontroli bezpieczeństwa.

Ułatwienia w parkowaniu

Lotnisko Warszawa-Modlin wprowadziło także udogodnienia dla podróżnych, którzy zdecydują się przyjechać tu własnym samochodem. Od teraz nie trzeba się martwić, czy jedno z 1700 miejsc parkingowych będzie dostępnych w dniu wylotu, można je wykupić wcześniej na stronie e-modlinairport.pl/reservation.

Z kolei w maju 2025 r., zgodnie z zapowiedziami GDDKiA, mają także zakończyć się prace przy odcinku drogi S7 prowadzącym do lotniska, co wpłynie pozytywnie na płynność ruchu.

Także w przyszłym roku ma być gotowy projekt łącznika linii kolejowej pomiędzy lotniskiem, a stacją Modlin, zaś sama linia ma być oddana do użytku w 2027 r. Wtedy port lotniczy zyska bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą i resztą kraju (zniknie autobus wahadłowy pomiędzy portem a stacją).

Założenia dla Modlina na 2024 r. przyjmują, że do końca roku przyjmie on blisko 3,5 mln pasażerów (w porównaniu z ostatnim rokiem przed pandemią ich liczba zwiększy się o 12,5 proc.), zaś poziom planowanych inwestycji i remontowych wydatków odtworzeniowych wyniesie 21,7 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tanie linie trują! Ryanair i Wizz Air na czele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto